Termék testreszabása

Itt állíthatod be azokat a termékekre vonatkozó beállításokat, mint például a központi feladó, és központi SMS szám, vagy a teendők típusai.

Az alábbi lépések elvégzéséhez adminisztrátori jogosultság szükséges.

Hol találod a termékszerkesztőt?

1. A szerkeszteni kívánt termékre kattintva, az almenü alatt található Továbbiak lenyitásával eléred a teljes almenüt. Itt a Termék beállítások opciót válaszd.

Termékbeállítások

A fenti fülek segítségével navigálhatsz a termék beállítások között az alapján, hogy mit szeretnél módosítani.

Általános

  • Itt adhatod meg a Termék nevét
  • Az Elem, egyes szám és Elemek, többes szám mezőkben beállíthatod az adatlapok nevét (pl. Érdeklődő, Megrendelés, Hibajegy, stb.)
  • Megadhatod, hogy a termék hányadik helyen szerepeljen a bal oldali menüsávban, valamint ikont adhatsz meg
  • És kiválaszthatod, hogy lehessen-e felvenni adatlapot kézzel a rendszerbe (csak akkor pipáld be, ha integráció által jönnek az adatok vagy már nem szeretnéd aktívan használni a terméket)

Termék típusa

Ha Értékesítés-re állítod, a termék riportjait együtt láthatod más értékesítés típusú termékekével.

Adatlapok alapértelmezett státusza

Ez a beállítás elsősorban akkor fontos, ha nem kézzel vesztek fel adatlapot, hanem például űrlap segítségével. Azt a státuszt válaszd, ami a legtöbb esetben megspórol egy kattintást.

Adatlap létrehozó űrlap

A termék listázó képernyőn található +Új adatlap gomb mögé egyedileg elkészített adatlap létrehozó űrlapot tehetünk a Belső űrlapok kiegészítő segítségével. Az Űrlapok menüpontban az +Új űrlap gomb melletti nyílra kattintva kiválaszthatjuk az Új adatlap létrehozó űrlap opciót. Az így elkészített űrlapok a termék beállításainál az Általános fül aljára görgetve megadhatóak alapértelmezett adatlap létrehozó űrlapnak. Alternatív megoldásként a beállítások felületén is van lehetőségünk az adatlap létrehozó űrlap szerkesztését megindítani a legördülő menüben látható +Új adatlap létrehozó űrlap opció kiválasztásával.

A Belső űrlapok kiegészítőről ide kattintva tudhatsz meg többet.

Teendő típusok testreszabása

Állítsd be a teendő típusokat, ezzel tudod szabályozni, milyen feladatokat kell a folyamatban elvégezni. Előre meghatározhatod, milyen időtartammal, és figyelmeztetéssel kerüljenek majd a naptárba, illetve színt is megadhatsz nekik.

Fontos: A teendő típusok beállításai elsősorban a MiniCRM-re vonatkoznak. Ebből csak az időtartam és a figyelmeztetés kerül át szinkronizálással a naptárba. A típus neve, és a teendő színe nem!

Teendőtípusok testreszabása

Email

  • Emailek központi feladója: Tömeges kiküldéseknél, űrlapnál és egyedi email küldésnél tudod ezt használni. Ha azt szeretnéd, hogy a termékből csak erről a feladóról küldjenek ki emaileket, akkor pipáld be a Feladó email címe alatt lévő mezőt. Ha van egyedi aláírásod, pipáld be és a szerkesztőben add meg, mit szeretnél használni.
  • Email megnyitási statisztikák: Ha ezt a lehetőséget bekapcsolod, a termékben lévő adatlapokon megjelenik, hogy milyen típusú mobil eszközökről mikor nyitották meg kiküldött emaileket. Érdemes bekapcsolni!
  • Egyedi feladó: Ezek közül tudsz választani az email sablonok szerkesztésekor. Ha nem választasz senkit, akkor a fent beállított központi feladót fogjuk használni.

SMS

Központi mobilszám

Ha szeretnél SMS-t küldeni a termékből, akkor írd be a számot és aktiváld.

Sorszámszerkesztő

Lehetőséged van a termékben beállítani egy általad kiválasztott sorszámozási módot amelynek segítségével a termékben az adatlap létrehozásakor ellátja a rendszer automatikusan egy sorszámmal. 

Ehhez szükséges beállítanod néhány adatot ami szerint szeretnéd, hogy sorszámozást végezze a rendszer. 

  • Előtag: Itt meghatározhatod, hogy mivel kezdődjön a sorszáma az adatlapnak (ez lehet évszám, szöveg stb), illetve ha szeretnéd elválasztani a sorszám további részétől azt is itt határozhatod meg, hogy milyen módon szeretnéd azt megtenni (pl. “/”, “-” stb.).
  • Minimum karakterszám: Ezzel határozhatod meg, hogy a sorszámod második fele minimum hány karaktert tartalmazzon (pl. 4-5). 
  • Kezdő sorszám: Ezt beállítva határozhatod meg, hogy hányas számtól kezdődjön a sorszámozás. 
  • Utótag: Ezzel meghatározhatod, hogy a sorszám mivel végződjön hasonlóan mint az előtag ide is megadhatsz számot,szöveget vagy szimbólumot. 
Fontos: Amennyiben az Előtag-ban, vagy Utótag-ban évszámot adtál meg úgy azt év váltásnál manuálisan szükséges módosítanod (pl. 2023-ról 2024-re), a rendszer Automatikusan ezt nem módosítja!

Ha a fentieket beállítottad a módosításról az Előnézet alatt láthatod hogyan fog kinézni a sorszámod az adatlapokon. 

A beállítások elvégzése után minden új adatlapon megjelenik egy Sorszám nevű mező amely minden új adatlap létrehozásakor fog generálni egy sorszámot az adatlapon. Ezt a sorszám mezőt lehetőséged van szerkeszteni, illetve az adatlapon a megjelenítési helyét állítani a terméken belül a mezők testreszabásának felületén. Amennyiben le akarod kapcsolni a sorszámozást, azt megteheted ugyanezen a felületen a Lekapcsolás gombra kattintva.

Sorszám adatlapokon

Hozzáférések

Itt is ellenőrizheted, hogy melyik kollégád fér hozzá az adott termékhez, és tudod menedzselni is a hozzáféréseket.

 

Ha mindennel végeztél, akkor kattints a jobb felső sarokban lévő Mentés gombra.