Mit jelent a státusz?
Tartalom:
-
Mit jelent a státusz?
-
Státuszfa testreszabása
1. Mit jelent a státusz?
Minden termék jobb oldalán láthatod a státuszfát. Ez mutatja meg neked, hogy kivel milyen stádiumban vagy egy-egy folyamat kapcsán.
Minden adatlapnak pontosan egy státusza lehet.
4 státuszcsoporttal tudsz dolgozni:
- Nyitott – még nem indult el aktívan a folyamat. Ez lehet egy ötlet, egy projekt, egy beeső feladat, egy megrendelés ami még csak említés szintjén került elő, egy emlékeztető.
- Folyamatban – a termékben vezetett aktív folyamat elindult. Például az értékesítés, megrendelés, projekt, kivitelezés, gyártás, stb. megkezdődött.
- Sikeresen lezárt – pozitívan végződött folyamat. Az ügyfél szerződött, kifizette a számlát, vagy a projekt véget ért, a termék legyártásra került.
- Sikertelenül lezárt – negatívan végződött vagy meghiúsult folyamat.
A fenti fotón látható értékesítés termékben konkrétan ez így néz ki:
- Az elsőben azok vannak, akiknél még nem indult el aktívan a folyamat. (Megkeresés)
- A második csoportban vannak, akikkel aktívan foglalkozol. (Értékesítés)
- A harmadikban találod a sikeresen lezárt adatlapokat. (Sikeres)
- A negyedik csoport foglalja magában a sikertelenül lezárt adatlapokat. (Sikertelen)
A státuszokat kétféleképpen csoportosítjuk a rendszeren belül:
- Módosítható státuszfa: Ügyfélszolgálat, Projektek, HR, Résztvevők, Beszállítók termék.
- NEM módosítható a státuszfa: Értékesítés, Számlázó, Webshop, Megrendelés termék.
2. Státuszfa testreszabása
A fenti fotón látható ceruzára kattintva eljutsz a státusszerkesztőhöz, ahol tetszés szerint létrehozhatod az adott termékhez, folyamathoz legjobban illő státuszokat.
A jobb oldali Új státusz mező balra húzásával tudsz új státuszt adni a meglévőkhöz. A státuszra kattintva átnevezheted a meglévőket, a behajtani tilos ikonnal törölhetsz, és a színes mezőre kattintva színt is adhatsz a státuszodnak (ennek a legördülő státusz listában lesz jelentősége).
Módosíthatod továbbá a státuszcsoportok neveit (világoskék doboz). Ha egy dobozból kitörölsz minden státuszt, a dobozt nem fogjuk megjeleníteni a termék főoldalon.
A státuszok bal oldalán található pöttyöknél fogva a sorrendet egyszerűen, húzással módosíthatod.
Amennyiben egy státuszt törölni szeretnél, de azt használjátok valamilyen szűrőben, automatizmusban, űrlapban, vagy vannak adatlapok az adott státuszban, egy hibaüzenetet fogsz kapni. A törléshez módosítanod kell, vagy meg kell szüntetned minden olyan elemet, ami használja a törölni kívánt státuszt.